Autorska płyta Mariusza Zawieruchy opowiada o cudzie życia na każdym jego etapie... W oczach Bożych jesteś cudem!

Siedem kroków do porzucenia nałogu palenia

1. Uznaj, że palenie jest grzechem przeciwko twojemu ciału i przeciwko Bogu.
„Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza” Rz 12,1. Wysławiajcie Boga w ciele waszym. Nie należycie do siebie samych. Jesteście drogo kupieni 1Kor 6,19.20.

2. Uznaj swoją słabość i to, że o własnych siłach nie jesteś w stanie rzucić palenie. Podobnie jak kobieta „cierpiąca na krwotok” opisana w Biblii, możesz przez lata poszukiwać pomocy. Albo jak człowiek leżący przy sadzawce Betezda od 38 lat, możesz być desperatem w poszukiwaniu sposobu na rzucenie palenia (zob. J 5,5-8). Przyznaj się, że jesteś słaby. Uznaj, że nie możesz zrobić tego o własnych siłach. „Beze mnie nic uczynić nie możecie” J 15,5.

3. Uwierz, że chociaż jesteś słaby, to jednak On jest mądry. Chociaż nie potrafisz tego uczynić, On może wszystkiego dokonać. Kiedy postanowimy poddać naszą słabą, chwiejną wolę Jego wszechpotężnej woli, wtedy cała moc wszechświata jest do naszej dyspozycji Flp 4,13; 1J 5,14.15.

4. Poddaj siebie i wszystko, co jest związane z tytoniem, Bogu Joz 24,15 2Kor 6,2.

5. Uwierz, że teraz zwycięstwo jest twoje i podziękuj Bogu właśnie teraz za odniesione zwycięstwo nad paleniem 1Kor 15,57; Mt 7,7; 1J 5,4.
Możesz odczuwać pragnienie zapalenia papierosa na skutek obecności nikotyny zalegającej w twoich komórkach. Nie musisz palić. Palenie jest twoim wyborem. Jest różnica pomiędzy pragnieniem i zwycięstwem. Zwycięstwo należy do ciebie przez wiarę w Jezusa.

6. Zniszcz całkowicie swoje zapasy tytoniu. Wyrzuć je. Nie pozostaw ani grama. Poddaj się Bogu i przeciwstaw się diabłu Jk 4,7.8.

7. Uwierz, że zwycięstwo jest teraz twoje. Podziękuj za nie Bogu! Oddaj Mu cześć za to, że jesteś wolny i zastosuj się do poniższych wskazówek, by pozbyć się ze swojego ciała nikotyny.

• Kiedy będziesz odczuwał pragnienie zapalenia papierosa, oddychaj wolno i głęboko aż do chwili, gdy ono minie.

• Pij 10-12 szklanek wody w ciągu dnia przez kolejne pięć dni.

• Zanim pójdziesz do łóżka, zrelaksuj się, biorąc ciepłą (ale nie gorącą) kąpiel.

• Zaplanuj spać przynajmniej osiem godzin w nocy.

• Unikaj całkowicie kawy i alkoholu.

• Idź codziennie na dwa 30-minutowe spacery.

• Stale wielbij Boga za to, że Jego moc jest większa od mocy tytoniu 1J 4,4.