Polski English Deutch wyjście strona główna
 
  jesteś tutaj: nadzieja.pl > e-Biblia > instalacja    
 

INSTALACJA
WGRYWANIE DO SYSTEMU

 
 

Instalowanie programu to proces, który przebiega automatycznie. W sumie program zadaje nam tylko kilka pytań, m. in. o lokalizację folderu z plikami, czy rodzaj instalacji. Wszystkie te etapy omówione są poniżej.

Polecanym rozwiązaniem konfiguracyjnym do pracy z programem , jest komputer z procesorem Pentium III i 128 megabajtami (MB) pamięci RAM, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows® 2000 lub komputer z procesorem Pentium IV i 256 megabajtami (MB) pamięci RAM, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows® XP Home Edition.

PODZESPOŁY WYMAGANIA MINIMALNE
  Komputer/Procesor   Komputer z Pentium 133 megaherców (MHz) lub nowszy; polecany Pentium III.
  Pamięć dla wszystkich wersji programu   Wymagania pamięci RAM zależą od używanego systemu operacyjnego, zwykle jest to 15-25 megabajtów (MB) pamięci RAM.
  Dysk Twardy   Wymagania co do pamięci twardego dysku (HDD) są zmienne i zależą od konfiguracji; instalacja wersji Basic czy Complete (także z opcją do wyboru) może wymagać jej więcej lub mniej.

   e-Biblia Basic:
     21 MB wolnego miejsca na dysku
   e-Biblia Complete:
     47 MB wolnego miejsca na dysku
  System Operacyjny   Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows Millennium Edition (Windows Me), Windows NT 4.0 z Service Pack 6 (SP6) lub późniejsze wersje, Windows 2000, Windows XP lub późniejsze.

Program nie współpracuje prawidłowo z wersją Windows 95.

System pod kontrolą Windows NT 4.0 SP6 musi być wyposażony w przeglądarkę Microsoft Internet Explorer 5.0 lub nowszą.
  Napędy   Napęd CD-ROM
  Grafika   Super VGA (800 x 600) lub o wyższej rozdzielczości (polecana 1024 x 768), monitor z możliwością wyświetlania 256 kolorów (polecane High Color, 16 mln kolorów).
  Peryferia   Mysz zgodna z Microsoft Mouse (np. Microsoft IntelliMouse®) lub dowolny inny zgodny wskaźnik (np. tablet).
  Multimedia i dźwięk   Karta wideo z akceleratorem graficznym lub procesor MMX zarządzający renderowaniem grafiki. Niektóre dodatki wykorzystujące Internet wymagają dostępu do sieci i dodatkowych opłat u dostawcy usług internetowych. Modem 14,400 Kbps lub nowszy.
Microsoft Windows Media® Player 6.4 lub nowszy.

ETAP 1: Uruchomienie instalatora (omówienie dla wersji Basic).

Krok 1:

Instalacja różni się nieco w zależności od tego, jaką wersją instalatora dysponujemy: Basic czy Complete. Wersja Basic składa się tylko z jednego pliku z rozszerzeniem* .exe, o przykładowej nazwie:

e-biblia_312_basic.exe

Complete zaś z czterech plików (jednego .exe i trzech .gip), które należy pobrać do swojego komputera po kolei i umieścić w dowolnym pustym folderze, np. na pulpicie Windows. Zakładamy, że potrafisz to zrobić.

* — pojęcie „rozszerzenie”, to nazwa definiująca rodzaj pliku; tu: literki „exe” po kropce; pamiętaj, w zależności od tego, czy twój komputer ma włączoną opcję pokazywania lub ukrywania rozszerzeń znanych plików, będziesz widział rozszerzenie lub nie.

Krok 2:

Dwukrotnie kliknij ikonkę programu (plik .exe), aby uruchomić instalację na twoim komputerze. W tym przypadku prześledzimy etapy instalacji wersji Basic.

ikonka programu instalacyjnego

Krok 3:

Program instalacyjny wyświetli logo instalatora (Ghost Installer), a potem pierwszą planszę, na której możesz zdecydować, czy kontynuować instalację, czy ją porzucić. Jeśli pragniesz ją zakończyć, to akurat jest to najlepszy moment: nic jeszcze nie zostało zainstalowane. Poza tym plansza wyświetla informację, żebyś zamknął wszystkie inne programy, zanim wybierzesz przycisk „Dalej”, a także ostrzeżenie o prawach autorskich.

plansza 1 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Krok 4:

Kliknij przycisk „Dalej”. Pojawi się kolejna plansza, na której będziesz mógł przeczytać informacje od autora programu .

plansza 2 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Krok 5:

Kliknij przycisk „Dalej”. Na kolejnej planszy zapoznasz się ze standardową „Umową licencyjną użytkownika oprogramowania e-Biblia”, czyli spisem praw i obowiązków osoby instalującej program w swoim komputerze. Przeczytaj ją uważnie. Jeśli zgadzasz się ze wszystkimi warunkami licencji, zaznacz pole wyboru, i kliknij przycisk „Dalej”. Jeśli nie zgadzasz się z tą umową, kliknij przycisk „Porzuć”, co skutkować będzie brakiem instalacji programu.

plansza 3 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Krok 6:

Jeśli pragniesz kontynuować instalację, wybrałeś przycisk „Dalej” i obecnie oglądasz czwartą planszę. Wskazuje ona do jakiego folderu zostanie zainstalowany program. Domyślnie jest to:

C:\Program Files\nadzieja.pl\e-Biblia

ale możesz wybrać dowolny inny, klikając przycisk „Wybierz”. Pamiętaj, program nie proponuje automatycznie podfolderu „e-Biblia” w wybranym innym folderze. Musisz go ewentualnie dopisać używając klawiatury. Jeśli tego nie zrobisz, program zainstaluje się we wskazanym folderze, w którym być może są jeszcze inne pliki!

Jeśli położenie folderu odpowiada ci, nie musisz nic robić.

plansza 4 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Krok 7:

Kliknij przycisk „Dalej”. Na kolejnej planszy możesz wybrać rodzaj instalacji: pełna lub do wyboru (w wersji Complete dodatkowo: minimalna). Jeśli pragniesz posiadać w swoim komputerze wszystkie możliwe komponenty, nie musisz nic zmieniać i po prostu kliknij przycisk „Dalej”.

plansza 5a (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Jednak jeżeli masz inne życzenie, możesz wybrać instalację „ręczną”, czyli sam zdecydujesz, co jest ci potrzebne, a co nie (rezygnacja np. z Książki czy Multimedia). Wystarczy wskazać „Do wyboru” i kliknąć przycisk „Dalej”. Pojawi się dodatkowa plansza. Jeśli wybrałeś co potrzebujesz, kliknij przycisk „Dalej”.

plansza 5b (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Krok 8:

W kolejnym kroku wybierz grupę, w której ma być utworzony skrót do programu. Jeśli wszystko ci odpowiada, nie musisz niczego zmieniać i kliknij przycisk „Dalej”.

plansza 6 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Zostaniesz powiadomiony kolejną planszą, że właściwa instalacja może się rozpocząć. Kliknij przycisk „Dalej”.

plansza 7 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

ETAP 2: Właściwa instalacja.

Krok 9:

W tym momencie uruchamiana jest procedura instalacji, czyli m. in. tworzenia potrzebnych folderów, kopiowania plików itd. Postęp tych prac będzie widoczny w postaci dwóch pasków, gdzie górny pokazuje kopiowanie poszczególnych komponentów, a dolny postęp całej instalacji.

plansza 8 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Krok 10:

Kiedy procedura się zakończy, ujrzysz na pulpicie kolejną planszę, informującą że program został właśnie zainstalowany. Zaznaczając pole wyboru przy nazwie „Uruchom e-Biblię”, zgadzasz się, aby program wystartował od razu, kiedy zakończysz instalację. Gratulacje! Zainstalowałeś program . Kliknij przycisk „OK”.

plansza 9 (kliknij, aby zobaczyć powiększenie)

Jeśli jesteś podłączony do Internetu, po uruchomieniu próbuje zlokalizować serwer NADZIEJA.PL i jeśli zdoła się połączyć, pobiera informacje. Następnie porównuje kody poprzedniego i nowego komunikatu, a potem decyduje czy nowy ma zostać wyświetlony. Wiadomość jest wyświetlana jednokrotnie, w dolnym prawym rogu ekranu, przez 30 sek. Kliknięcie na niej zamyka okno wiadomości.

Podczas tego połączenia nie są przesyłane żadne dane o twoim komputerze do serwisu NADZIEJA.PL. nie jest programem typu spyware.

Skontaktuj się z naszym PROGRAMISTĄ, aby zgłosić wszelkie uwagi i problemy dotyczące programu. Możesz użyć formularza, aby wysłać mu swój komentarz/pytanie:

Twój komentarz/pytanie

można śmiało pisać z polskimi znakami

[FrontPage Save Results Component]

Wpisz treść
swego listu
do programisty


    Napisz, jak można się z tobą skontaktować
Imię i nazwisko * lub pseudonim
E-mail * np. kowalski@poczta.pl
ICQ np. #12345678
Telefon np.: 022-1234567
Fax np. 022-1234567
nie spamuj!

* - pole wymagane

Proszę o kontakt ze mną tak szybko, jak to jest tylko możliwe.

 

Zbierane informacje nie naruszają ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883, 1997 r.) i nie będą wykorzystywane w celach marketingowych, ani odsprzedawane. Wypełnienie formularza jest zgodą na przetwarzanie informacji o tobie w bazie danych programisty Chrześcijańskiego Serwisu NADZIEJA.PL. Masz prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień, masz jakieś wątpliwości, pragniesz podzielić się uwagami, możesz skontaktować się z naszym ADMINISTRATOREM serwisu pod numerem jego telefonu w Warszawie:
(+4822) 7292880, czynnym całą dobę.

[POWRÓT]

 
 

[w górę]

 
 

główna | pastor | lekarz | zielarz | rodzina | uzależnienia | kuchnia | sklep
radio
| tematy | książki | czytelnia | modlitwa | infoBiblia | pytania | studia | SMS-y
teksty | historia | księga gości | tapety | ułatwienia | technikalia | e-Biblia | lekcje
do pobrania
| mapa | szukaj | autorzy | nota prawna | zmiany | wyjście

 
  

© 1999-2003 NADZIEJA.PL Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Bank: BPH PBK VI/O w Warszawie, PLN: 11 1060 0076 0000 3200 0074 4691
Bank Swift ref. BPH KPL PK