Polski English Deutch wyjście strona główna
 
  jesteś tutaj: nadzieja.pl > poczta e-mail w... > dlaczego konto...

 

 
 

POCZTA E-MAIL
DLACZEGO KONTO W NADZIEJA.PL?

informacje dodatkowe:
NASZ REGULAMIN | ZAŁÓŻ KONTO

 

DLACZEGO KONTA W NADZIEJA.PL?
Konta pocztowe w sieci HomeNet, w której stoi nasz wirtualny serwer pocztowy NADZIEJA.PL, wybrało już ponad 50 tysięcy polskich i zagranicznych Internautów. To liczba, która z pewnością przemawia do wyobraźni, a jednocześnie przekonuje. Dlaczego tak jest?

  • Po pierwsze — pojemność - 100 MB powierzchni wystarczy, aby prowadzić rozległą i wielowątkową korespondencję. Pozbędziesz się wizji zapchanej skrzynki odbijającej listy przychodzące do Ciebie!

  • Po drugie — brak limitu wielkości pojedynczej przesyłki powoduje, że nawet obszerna korespondencja trafi do Ciebie w całości, bez potrzeby łączenia przesłanych w częściach załączników.

  • Po trzecie — zabezpieczenia przed spamem i brak komercyjnych reklam. Do minimum zredukowaliśmy możliwość otrzymania przesyłki, której nie oczekiwaliśmy.

  • Po czwarte — 14-dniowy okres próbny. Nie wstydzimy się swoich usług. Wprowadziliśmy możliwość przetestowania konta. Nie kupuj kota w worku, przekonaj się, że naprawdę warto.

  • Po piąte — łatwy do zapamiętania adres. Twoje konto nie będzie już miało długiego i trudnego adresu. Teraz adres, który podajesz zapamięta każdy w dowolnym zakątku internetowego świata.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ MÓJ ADRES E-MAIL?
Adres e-mail składa się z dwóch elementów: nazwy - czyli części przed małpką (@, ang. at) i domeny - czyli części po małpce. Nazwa konta w NADZIEJA.PL może mieć 3-15 znaków, zawierać litery alfabetu łacińskiego (bez polskich ogonków), cyfry oraz znaki „-” (minus), „_” (podkreślenie) oraz „.” (kropka).
Domenę stanowi jedna z oferowanych przez nas opcji — nadzieja.pl lub jezus-online.com.
Twój adres stanowi więc kompilację dwóch powyższych założeń. Już za chwilę możesz dysponować łatwym do zapamiętania adresem e-mail np. twoje_imię@nadzieja.pl ! [w górę]

SKRZYNKA POJEMNOŚCI 100 MB
Na każde konto pocztowe zarejestrowane w NADZIEJA.PL przeznaczone jest aż 100 MB miejsca. Dzięki temu nie musisz się już martwić czy w skrzynce starczy miejsca na program od kolegi czy najnowszy cennik od współpracującej firmy.

KONTO NA SERWERZE POP3/SMTP
Pocztę możesz wysyłać i odbierać przy użyciu dowolnego programu pocztowego, obsługującego standardy POP3 (protokół odbioru poczty z serwera) oraz SMTP (protokół wysyłki poczty na serwer). Oczywiście wszystkim naszym użytkownikom polecamy najnowszą polską wersję programu Outlook Express, który jest elementem pakietu Internet Explorer (dostępnego na płytach CD dołączanych do czasopism komputerowych), a także nowszych wersji systemu Windows (98/98Me/NT/2000/XP).

ŁATWY DO ZAPAMIĘTANIA ADRES
Użytkownik podczas rejestracji może podać dowolną nazwę konta o długości od 3 do 15 znaków, a także wybrać jedną z możliwych domen: nadzieja.pl, nadzieja.org.pl, jezus-online.com, jezus-online.net, jezus-online.org. Co ważniejsze — nazwy kont pocztowych mogą się powtarzać w różnych domenach, dzięki czemu wybór  dodatkowych adresów e-mail, które można zarejestrować jest jeszcze większy. [w górę]

INFORMOWANIE O NOWEJ POCZCIE (np. na telefon komórkowy)
Jeżeli posiadasz telefon komórkowy lub pager u operatora, który posiada swoją bramkę w sieci Internet, możesz otrzymywać komunikaty tekstowe informujące o pojawieniu się nowych listów w Twojej skrzynce pocztowej. Dzięki temu nie musisz już co kilka godzin sprawdzać czy otrzymałeś pocztę — z chwilą pojawienia się listu w skrzynce otrzymasz automatycznie informację o tym fakcie. W chwili obecnej usługa dostępna jest w dwóch wersjach:
podstawowa — która informuje o pierwszych dziesięciu listach w skrzynce (limit dzienny) wysyłając do abonenta adres e-mail nadawcy listu, temat wiadomości oraz kilka pierwszych słów listu. Wersja podstawowa dostępna jest dla abonentów sieci: PlusGSM, Era GSM oraz Idea (także użytkowników kart prepaid) i nie podlega dodatkowym opłatom. Aktywacja usługi wymaga jedynie wpisania w Panelu Administracyjnym 9 cyfrowego numeru telefonu komórkowego.

Rozszerzona — która informuje o każdym liście (z wyjątkiem wiadomości przesłanych z list dyskusyjnych) wysyłając do abonenta adres e-mail nadawcy listu oraz temat a w przypadku wiadomości tekstowych także pierwsze słowa wiadomości. Wersja rozszerzona powiadamiania dostępna jest dla abonentów sieci: PlusGSM, EraGSM, Idea, MetroBip, EasyCall oraz PolPager (z wyłączeniem prepaid'ów).
Wersja rozszerzona wymaga uzyskania od operatora GSM adresu e-mail->sms (usługa tego typu w większości sieci jest usługą płatną wymagająca osobnego zamówienia). Aktywacja usługi wymaga wpisania uzyskanego adresu e-mail->sms w Panelu Administracyjnym. Informacje na temat możliwości uzyskania takiego adresu, odpłatności oraz formalności udzielają Działy Obsługi Klienta poszczególnych operatorów GSM lub sieci pager'owych.

UWAGA: Usługa zależna jest od działania bramek operatorów telekomunikacyjnych. Serwis NADZIEJA.PL nie bierze żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie informowania, spowodowane awariami lub celowymi działaniami bramek poszczególnych operatorów.

MOŻLIWOŚĆ EDYCJI POCZTY PRZEZ WWW (dostęp do poczty w każdym kraju świata)
Oprócz edycji poczty przy użyciu dedykowanego programu pocztowego, istnieje możliwość obsługi poczty również przy użyciu dowolnej przeglądarki WWW. Możliwość tą zapewnia specjalny
MODUŁ obsługi poczty, wbudowany w Panel Administracyjny konta e-mail. Teraz chcąc szybko sprawdzić pocztę np. na cudzym komputerze nie trzeba już konfigurować programu pocztowego — wystarczy użyć przeglądarki WWW. Panel umożliwia także ściągnięcie załączników do listów i skasowanie wybranych wiadomości z serwera — dzięki czemu można szybko i skutecznie odblokować zatkaną dużymi przesyłkami skrzynkę. [w górę]

OPCJA PRZESYŁANIA (forward) POCZTY NA INNY ADRES E-MAIL
Funkcja umożliwia przekierowanie przychodzącej poczty na inny wskazany adres e-mail (inną skrzynkę pocztową). Przekierowanie jest całkowite tzn. w przypadku jego włączenia przychodzące listy nie są umieszczane w skrzynce pocztowej (nie tworzy się ich kopia), a jedynie wysyłane dalej na wskazany adres e-mail.

SKANER ANTYWIRUSOWY
Funkcja umożliwia ograniczone skanowanie poczty przychodzącej i wychodzącej na obecność znanych wirusów. Zalecamy zainstalowanie dodatkowego oprogramowania antywirusowego na swoim komputerze.

AUTORESPONDER
Funkcja umożliwia informowanie zainteresowanych o tym, że w danym momencie nie możemy odebrać poczty. Działa automatycznie dla wszystkich wiadomości oprócz tych z list dyskusyjnych. Przydaje się, jeśli musimy wyjechać na dłużej i nie będziemy sprawdzać zawartości skrzynki pocztowej.

BRAK KOMERCYJNYCH REKLAM I OCHRONA PRZED SPAMEM
Oferowane przez nas usługi są w pełni komercyjne. Nie wysyłamy do naszych klientów żadnych reklam oraz nie udostępniamy ich danych osobowych innym firmom. Chronimy naszych klientów przed obcym spamem czyli niechcianą pocztą — na serwerze NADZIEJA.PL zainstalowane są wielopoziomowe zabezpieczenia antyspamowe, automatycznie blokujące większość przesyłek reklamowych. Każdy użytkownik może w Panelu Administracyjnym zdecydować czy blokada antyspamowa ma funkcjonować dla jego konta (użytkownicy chcący otrzymywać reklamy mogą wyłączyć blokadę).

BRAK LIMITU POJEDYNCZEJ PRZESYŁKI
Oprogramowanie naszego serwera SMTP nie limituje wielkości pojedynczej przesyłki pocztowej — bez problemu można wysłać list o objętości większej niż 10 MB. W przypadku wysyłki listu do skrzynki obsługiwanej przez innego providera, niż NADZIEJA.PL (HomeNet) warto jednak pamiętać, że na innych serwerach często takie limity są założone. [w górę]

Dane do programu pocztowego:

nazwa konta: twoja_nazwa
SMTP i POP3: nadzieja.pl
NNTP: news.home.net.pl

Dane do przeglądarki (WWW):

nazwa użytkownika: twoja_nazwa@nadzieja.pl
hasło: twoje_hasło_tymczasowe

Zanim założysz konto zapoznaj się z ZASADAMI udostępniania, zakładania i wykorzystania indywidualnego konta użytkownika w domenie nadzieja.pl lub jezus-online.com, zapewniającego dostęp do usług mail'owych. Aby założyć konto e-mail kliknij TUTAJ.

 

[w górę]

 
 

główna | pastor | lekarz | zielarz | rodzina | uzależnienia | kuchnia | sklep
radio
| tematy | książki | czytelnia | modlitwa | infoBiblia | pytania | studia | SMS-y
teksty | historia | księga gości | tapety | ułatwienia | technikalia | e-Biblia | lekcje
do pobrania
| mapa | szukaj | autorzy | nota prawna | zmiany | wyjście

 
  

© 1999-2003 NADZIEJA.PL Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Bank: BPH PBK VI/O w Warszawie, PLN: 11 1060 0076 0000 3200 0074 4691
Bank Swift ref. BPH KPL PK